Imate idejo, za katero verjamete, da bi lahko spremenila svet na bolje?
Naučite se, kako zbrati sredstva za njeno uresničitev!
Zbiranje sredstev je lahko trd oreh. Kje sploh začeti? Kje je sploh mogoče dobiti denar in na kakšen način?
Na spletni strani tecaji.socialna-akademija.si je zaživel spletni tečaj z naslovom Kako zbirati sredstva za dober namen? Ponuja vam prve in uporabne korake, s katerimi že lahko začnete s konkretnim delom, obenem pa vas usmerja v nadaljnje raziskovanje tega področja.
Med drugim se na tečaju lahko naučite:
- Kako se je zbiranja sredstev lotila Karmen, ko o tem še ni imela nobenega predznanja.
- Kje je sploh možno pridobivati sredstva?
- O čem razmišlja donator in kako se povezati z njegovimi željami?
- Katera digitalna orodja je smiselno uporabiti za zbiranje sredstev?
Spletni tečaj so razvile članice in člani študijskega krožka o zbiranju sredstev, ki je v letu 2024 potekal na Socialni akademiji.
Obiščite novi spletni tečaj Zbiranje sredstev za dober namen! Tečaj je popolnoma brezplačen, je pa za ogled potrebna prijava z e-pošto in geslom.
Kaj o tečaju meni Boštjan Grošelj, eden od udeležencev študijskega krožka?
V začetku leta 2024 smo s pomočjo Socialne akademije pripravili krajše usposabljanje voditeljev družinskih katehez. Srečanje je bilo ustvarjalno in navdihujoče. Še vedno mi odzvanja misel: »Če misliš, da vodiš, pa nimaš sledilcev, se najbrž samo sprehajaš.«
Na koncu tega srečanja sem prejel povabilo k udeležbi na študijskem krožku Socialne akademije z naslovom Zbiranje sredstev za dober namen. Najprej sem misel na to odvrnil, češ: z dobrodelnimi projekti in zbiranjem sredstev se ne ukvarjam več kaj prida.
Toda radovednost je kmalu začela zmagovati. Posebej metoda dela v študijskih krožkih, kjer je meja med učenci in učitelji zabrisana, mi ni dala miru. Udeležba na njem namreč pomeni zanimivo paleto spoznavanja novih vsebin, učnih dejavnosti, raznolikih oseb in sodelovanja z njimi.
In sem šel. Iz srečanja v srečanje sem s soudeleženci soustvarjal in se učil, kaj je pri zbiranju sredstev pomembno. Jasen namen, vizualizacija učinka, ekipa sodelavcev, pristop, donacijski krog, razmišljanje z vidika donatorja, izbira metod, spletna orodja, pripomočki …
Po večmesečnem srečevanju smo vsebino študijskega krožka preoblikovali v spletni tečaj. Menim, da smo našli simpatično razmerje med teorijo in pristopom, med celostnim razmislekom ter konkretnimi primeri.
Spletni tečaj lahko koristi tako voditeljem različnih vsebin in programov kot tudi zbiralcem sredstev, saj ponuja za vsakogar nekaj: osnovne informacije, celosten uvid in možnosti poglobitve vedenja o zbiranju sredstev.