Izvajalci

Izvajalci smo izkušnje vodenja pridobivali v različnih okoljih. Nekateri kot posvečene osebe v Cerkvi, drugi kot laiki, tretji pa pretežno izven cerkvenega okolja.
Druži pa nas troje: vsi imamo radi Cerkev, skupaj smo že prehodili del poti in … kar govorimo, preizkušamo tudi v praksi.

Konkretno

Kar izvajalci govorimo, sicer ima teoretično osnovo, a ta ne zadošča. Preizkušamo tudi v praksi.

V parih

Vsako vikend srečanje vodita dva izvajalca, ki se medsebojno dopolnjujeta, tako po vsebini kot po pristopu.

Dajanje in prejemanje

Vedno lahko vsak nekaj da ter tudi nekaj pridobi. Tega načela se držimo izvajalci, spodbujali pa ga bomo tudi v skupini.

Skrb za skupino

Nad celotnim usposabljanjem bo bdela moderatorka, katere glavna skrb bo, da bo vse potekalo kar se da tekoče.

Z nami bodo

Aleš Čerin
Mož, oče štirih otrok, dedek, predavatelj, upokojenec, prostovoljec v Družini in Življenju, skavt, bloger. Z ženo Marinko imata štiri odrasle otroke in sta stara starša sedmim vnukom. Po izobrazbi farmacevt. Dolga leta je delal v farmacevtski družbi LEK. Od leta 2003 do 2022 je imel podjetje za izobraževanje in svetovanje Edusatis d.o.o. (analitika, organizacija laboratorija, vodenje ljudi). Sedaj je upokojenec. V prostem času rad teče v naravi (orientacijski tek, treking), hodi (predvsem po sredogorju, dolge poti), je pisec, odrasli skavt. Rad fotografira in igra kitaro. V družini in družbi se zavzema za bolj preproste izbire.
Andreja Snoj Keršmanc
Kot rojena v Sloveniji je v 90-ih letih prejšnjega stoletja velik del otroštva in mladosti preživljala v Beogradu, kamor sta se starša odpravila na misijonsko poslanstvo. Dokončala je študij stomatologije in bila zaposlena v zobozdravstveni ordinaciji, dokler je ni prevzela pedagogika skupnosti, ki jo je več let razvijala v vrtcu Sončni žarek. Zdaj je zaposlena na Socialni akademiji kot mladinska in skupnostna delavka. Vodi projekte, najraje tiste, ki poudarjajo medkulturne odnose, dialog in solidarnost.
Benjamin Siter
Benjamin Siter je profesor filozofije in teologije. Z ženo Sašo imata štiri otroke – tri dekleta in sina. Že v času študija se je dejavno vključil v evangelizacijske projekte, leta 2008 pa se je pridružil Svetopisemski družbi Slovenije, kjer je med drugim kot koordinator Svetopisemskega maratona spodbujal kulturo branja Svetega pisma.
Leta 2014 se je pridružil Družini in Življenju, kjer je v času svojega delovanja pripomogel k oblikovanju močne ekipe sodelavcev. Leta 2020 je prevzel vodenje DiŽ-a, ki danes pod svojim okriljem združuje preko 280 zakonskih skupin po vsej Sloveniji, obenem pa pripravlja še številne projekte, ki pomagajo graditi boljše odnose med zakonci. Benjamin posebej uživa v pogovorih z gosti v oddajah Odnosi so zakon, v prostem času pa se z družino rad poda na kak izlet z avtodomom.
Benjamin Tomažič
Prihaja iz Orel nad Ljubljano, otroštvo pa je preživljal na Cesti pri Ajdovščini. Je mož in oče, nekdanji naj prostovoljec leta, danes pa med drugim tudi poučuje informatiko na Gimnaziji Želimlje. Leta 2017 je skupaj z ženo Mojco in drugimi somišljeniki ustanovil Inštitut Integrum, katerega vizija je “v družbo prinašati celostno in pozitivno sporočilo o telesnosti in spolnosti” – področje, ki je pomembno, občutljivo in nadvse dragoceno.
Janez Stare
Življenje doživlja kot preplet različnih vlog, saj verjame, da vsaka izkušnja ponuja priložnosti za osebno in profesionalno rast. Zaposlen na Fakulteti za upravo Univerze v Ljubljani se posveča poučevanju in raziskovanju vodenja ter prenosu znanja v prakso. Veščine vodenja preizkuša tudi v svojem delu in sodelovanju. Prek družbene angažiranosti in duhovnosti si prizadeva plemenititi življenje v skupnosti. Spoštuje bogastvo narodnega izročila in ostaja odprt za sveže ideje in spremembe. Rad se sooča z izzivi in uživa v družbi ljudi z iskrivimi mislimi ter odprtim srcem.
Matej Cepin
Mož, oče, izobraževalec, avtor več knjig in gostitelj v podkastu Goreči grm. V vsakem človeku se trudi videti njegov skriti potencial. V mladosti ga je nagovoril don Bosko, zato mu je sledil kot animator, skavtski voditelj in kasneje mladinski delavec. Zaposlil se je na Društvu mladinski ceh in nekaj let za tem sodeloval pri ustanovitvi Socialne akademije, ki jo vodi še danes. Poleg svojih najbližjih ima rad dobre knjige, pustolovščine in Taizé.
s. Marjeta Pija Cevc (še ni potrjeno)
Uršulinka, predstojnica ene od skupnosti, direktorica Uršulinskega zavoda in podjetja Prours. Doštudirala je gozdarstvo. V 90-ih letih je pustila velik pečat pri skavtih, tako na lokalni kot na nacionalni in mednarodni ravni. V širši javnosti znana kot redovnica, ki tvita in kot strastna športna navijačica.
Simon Potnik
Duhovnik mariborske nadškofije, ki deluje v Pastoralni zvezi župnij Slovenj Gradec. Kljub svoji duhovniški kilometrini vedno znova išče pot, kako bi novico o Jezusu prinesel še komu. Mnogi ga poznajo kot tistega, ki si prizadeva za prenovo župnij od vzdrževanja strukture do misijonarske Cerkve. Morda ga srečate, ko drvi mimo na kolesu … morda pa kje na YouTubu ali drugje na spletu.
Tomaž Ovsenik
Tomaž je trener komunikacije in vodenja z bogatimi izkušnjami s področij marketinškega svetovanja, prodaje in pogajanj ter javnega nastopanja. V trenerski vlogi se znajde in počuti kot »riba v vodi«. S svojim sproščenim načinom izvedbe treningov udeležencem delavnic na enostaven način približa ključne komunikacijske, vodstvene in prodajne veščine. Tomaž je certificiran NLP trener s temeljnimi znanji transakcijske analize (TA 101).
Valerija Svetina Klančnik
Valerija Svetina Klančnik je doktorska študentka zakonske in družinske terapije na Teološki fakulteti Univerze v Ljubljani. V doktoratu raziskuje pristope vodenja občestev skozi prizmo družbenega nauka Cerkve ob pomoči terapevtskih pristopov. Raziskovanje nadgrajuje s praktičnim znanjem, ki ga je pridobila tekom 11-letne kariere v mednarodni korporaciji s sedežem v Angliji kot vodja slovenske podružnice in z nazivom Executive MBA. V svoji zasebni psihoterapevtski praksi se osredotoča na krepitev in razvoj ključnih kompetenc, znanj in veščin pri vodjih, posameznikih in družinah, s ciljem spodbujanja njihove osebne rasti in doseganja njihovih polnih potencialov.